Ieškoti
  • Dog Barbers

Šunų maudymas NAMIE be keiksmažodžių

Šiandien "Tvarkingas šuo namie BE STRESO" patarimų cikle kalbėsime apie vonią! Kaip elgtis, jog augintiniui vonios patalpa nekeltu neigiamų emocijų ir šuns maudymas netaptų keiksmažodžiu pačiam šeimininkui!Pirma ir pagrindinė taisyklė - nieko nedarykite per prievartą. Jei augintinį išgąsdinsit, sukelsit jam neigiamas emocijas, ar dar blogiau - ką nors padarysit grubiau ir skaudžiai, jam vonia pradės asocijuotis su neigiamomis emocijomis. Tad pirmiausia reikia kurti būtent teigiamas asociacijas su šia procedūra ir pratinti augintinį po truputį.


Planuokite! Taip, būna situacijų kada visi planai nueina per niek, nes mūsų nuostabieji draugai kartais planus pasidėlioja pagal save, pavyzdžiui išsivarto purvynuose ar dar blogiau.. Tačiau pratinant šuniuką prie vonios, planavimas yra svarbi to dalis. Suplanuokit maudynių dieną pavyzdžiui penktadienį, o iki jos atlikinėkite namų darbus, kai pirmadienį - trečiadienį pusryčius ar vakarienę jam duosite būtent vonios kambaryje. Jam bevalgant galite tiesiog palikti bėgantį vandenį, kad priprastų ir prie garsų. Tas pats galios ir su fenu (bet su juo neskubėkite). Čia tikslas yra sukurti šuniukui teigiamas asociacijas su vonios kambariu, kad jam jis nebūtų tik ta baisi vieta, kurioje jį grūda po vandeniu.


Viską atlikite po truputį ir neskubėkite. Geriau pirmus kartus augintinį nuprausti ne taip gerai kaip Jums norėtųsi, tačiau sukeliant jam mažiau neigiamų emocijų. Svarbu, jog pradedant maudyti šuniuką, vandens temperatūra būtų jau sureguliuota ir nenutiktų taip, jog paleidus vandenį pirma srovė būtų per daug karšta ar šalta, taip tik išprovokuosite papildomas neigiamas reakcijas, kurių mes ir stengiamės išvengti. Pradėję pilti vandenį (rekomenduojama dušu), pirmiausia jį pilkite ne tiesiai ant augintinio, o šalia jo. Truputį palaukite, kalbėkite su augintiniu, už ramų elgesį skatinkite skanukais. Praėjus keliolikai sekundžių (žiūrėti pagal situaciją kaip šuo reaguoja), vandenį pradėkite pilti ant kojų, nuo šuns užpakalinės dalies. Pildami vėl girkite ir raminkite šuniuką vis paskatindami už norimas reakcijas. Taip po truputį nuo šuns užpakalinės dalies sušlapinkite jį iki kaklo. Pirmus maudymus jei šuo reaguoja jautriau, galvos maudyti nerekomenduojame.


Šampūnas. Plačiau apie šampūno ir kosmetikos parinkimą papasakosime atskiroje rubrikoje. Dabar apie patį "muilavimo" etapą. Šampūno niekada nepilkite tiesiogiai ant šuns. Didžioji jų dalis yra skiedžiami su vandeniu tam tikru santykiu (1:5 ir pan). Geriausiai, jog tam tiesiog pasiimtumėte kokį nors indą, ten įpiltumėte šampūno ir jį praskiestumėte vandeniu. Šunį padengti šampūnu patogiausia naudojant kempinę. Kempinę naudoti ne kaip įtrinimo priemonę, o kaip įrankį patogiau surinkti šampūną iš indo ir padengti juo šunį. Tiesiog pamirkant kempinę inde ir išspaudinėjant jos turinį ant šuniuko. Kai šuo būna padengtas šampūnu, gerai jį išmasažuoti ir įtrinti rankomis. Tai turėtų užtrukti 2-4 minutes. Tuomet augintinį nuskaluti vandeniu ir šampūno padengimo procedūrą KARTOTI! Taip gausite ženkliai geresnį efektą.


Džiovinimas. Tai dažnai būna pati baisiausia maudymosi proceso dalis. Čia lygiai taip pat svarbu tam tinkamai pasiruošti ir viską susiplanuoti iš anksto. Dar prieš visas maudymosi procedūras išsiaiškinkite kaip jūsų augintinis reaguoja į feną, jo skleidžiamą garsą bei pučiamą vėją. Tą darykite labai atsargiai, po truputį. Pradžiai užtenka tiesiog kitame kambaryje palikti įjungtą feną ir žiūrėti kaip augintinis į jį reaguoja, nuolat skatinant už neutralias reakcijas. Svarbu neperspausti ir pratinantis neužtrukti per ilgai. Pradžioje užtenka vos keliolikos sekundžių, tiesiog kartojant sesijas. Pradėjus maudytis, turėkite prie savęs (kad po to nereikėtų blaškytis, paliekant šunį vieną vonioje) pasiruošę švarų rankšluostį skirtą šuns nusausinimui. Jį panaudosite išmaudę augintinį. Švelniai ir kiek galima daugiau nusausinkite šuniuką po maudymosi, taip bent kažkiek sumažinsite džiovinimosi su fenu laiką. Su fenu pūsti į šuniuką pradėti reikia lygiai taip pat kaip ir su dušu pilant vandenį. Po truputį, nuo užpakalinės jo dalies. Svarbu, kad oras būtų šiltas, tačiau reikia stebėti, kad per ilgai pučiant į tą pačią vietą nenudegintumėte augintinio. Po džiovinimo šuo turi likti visiškai sausas (ypatingai atkreipkite dėmesį į krūtinę, bei pilvo sritį). Ilgesnio kailio savininkams (samojedai, niūfaundlendai ir pan.) reikia atidžiai apžiūrėti ar kailis prie odos nėra drėgnas, mat nesudėtinga apsigauti, kadangi kailio viršutinė dalis išdžiūna lengviau, o gilesnis sluoksnis dažnai lieka drėgnas. Toks neišdžiuvęs kailis gali sukelti didesnių nemalonumų.


Prisiminkite, jog svarbiausia yra augintinis ir jo sveikata bei psichologinė būsena! Geriau viską atlikti lėčiau, kad ir ne iki galo pirmus kartus, bet daryti viską taip, kad jūsų šeimos narys visų šių procedūrų metu jaustųsi gerai.


Tai buvo tik trumpas ir glaustas įvadas kaip pradėti maudyti ir pratinti augintinį prie vonios procedūrų. Ir toliau šiame cikle gilinsimės į šias ir kitas grožio procedūras ir jų niuansus. Kai kurias temas dalinsime į kelias dalis, nes per kartą viską aprašyti sudėtinga.


Na, o jeigu ilgoms maudynės neužtenka laiko ar kantrybės WonderDog Barber Shop laukia Jūsų! Pasirūpinsime ne tik augintinio kailiu, bet ir jo emocine būkle procedūrų metu!

15 peržiūrų0 komentarų